SHARE

فردا از ساعت۱۴:۳۰ در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی-باکو

ملی پوشان دسته 105 کیلوگرم روی تخته می روندبه گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه فردا (چهارشنبه) به وقت تهران با حضور ۷ وزنه بردار از کشورهای ایران، ترکیه، عراق، ازبکستان، مراکش و امارات برگزار می شود و کادر فنی تیم ملی امیدوار است مدال های خوشرنگی توسط محمد رضا براری و رضا آقازاده به دست بیاید.
 
همان طور که اشاره شد، تیم ملی در وزن ۱۰۵ کیلوگرم دو نماینده را روی تخته مسابقات دارد که یکی از آنها (براری) شانس اول کسب مدال طلای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به شمار می رود و دیگری (آقازاده) اولین تجربه برون مرزی خود را سپری می کند.
 
محمدرضا براری ماه گذشته در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا با رکورد مجموع ۳۹۸ کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد و از عنوانی که در سال ۲۰۱۶ به دست آورده بود به خوبی دفاع کرد. حالا نوبت به کسب سومین مدال طلای پیاپی برای این وزنه برداری مازندرانی است.
 
براری که سابقه حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ و ۳ دوره از رقابت های جهانی در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ را در کارنامه دارد، بدون شک یکی از شانس های کسب مدال در رقابته ای جهانی بزرگسالان است و این مسابقه همچون رقابت های قهرمانی آسیا برای او حکم آماده سازی را دارد.

گفتنی است؛ در رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم، سلوان عبود از عراق هم سابقه حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارد و در استارت لیست مسابقات با رکورد ورودی ۳۹۰ کیلوگرم در کنار محمدرضا براری قرار دارد و یکی از شانس های کسب مدال است. عبود در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ چهارم شد و یک مدال طلای جوانان آسیا را هم در کارنامه دارد.

دیگر نمایده ایران در دسته ۱۰۵ کیلوگرم رضا آقازاده است. این وزنه بردار اردبیلی در رکوردگیری های تیم ملی تا مرز ۳۷۰ کیلوگرم را بالای سر برده و در استارت لیست رقابتهای دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی نیز با همین رکورد ورودی، بعد از براری، افرموف و عبود در جایگاه چهارم قرار دارد. در این وزن وزنه بردار ترکیه، رسول الوان هم رکورد وروی ۳۶۵ کیلوگرم را داده است و آ قازاده اگر می خواهد در اولین تجربه برون مرزی خود به یک مدال ارزشمند دست پیدا کند باید حداقل دو رقیب از این ۴ رقیب را از پیش رو بردارد.
 
لازم به ذکر است؛ رقابت گروه(A)دسته ۱۰۵ کیلوگرم بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، فردا(چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت) راس ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران برگزار می شود.
 
انتهای پیام/ 

کلیه مطالب به صورت خودکار جمع آوری شده و مسئولیت آن با وب سایت منبع است.

بدون نظر

پاسخ دادن