SHARE

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدمهدی هاشمی در نشست خبری ظهر امروز خود در خصوص اتفاقات فدراسیون تیراندازی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: این نشست بنا به خواست برخی از اصحاب رسانه انجام شد. شهادت شهید حججی که متاسفانه کام ملت ایران را از بابتی تلخ کرد اما محور انسجام و اراده بیشتر برای مبارزه با تروریسم شد را تبریک و تسلیت می‌گویم.

وی افزود: از بابت اینکه توضیح کامل و مناسبی برای وقایع اخیر بحث ریاست فدراسیون روشن شود اینجا هستم تا اینکه ابهامات رفع شود و بتوانیم با وحدت و صحت در گفتار و عمل کارها را به پیش ببریم. همه ما در معرض امتحان و مکلف به اجرای قانون هستیم. هرچند به دفعات این امتحان پیش آمده ولی در این موضوع ما یکبار امتحان پس دادیم و علی‌رغم اینکه حق با من بود و رای صادره ایراد و اشکال داشت به صورت منطقی با موضوع کنار آمدم و مور قانون را عمل کردیم و الان نوبت دیگران است که شعار قانون‌مداری را داشتند و دارند ولی در بسیاری موارد به آن توجه نکردند. قضاوت در این موضوع با مردم است و امیدوارم به نحوی عمل شود که با گفتار ما یکی باشد.

رئیس پیشین فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: موضوع از بحث دوشغله بودن بنده در انتخابات فدراسیون تیراندازی مطرح شد. این موضوع قدیمی بود و چندین بار با شدت و ضعف مطرح شد و در انتخابات دوباره در بحث بررسی صلاحیت کاندیداها مطرح و به همین دلیل انتخابات دچار وقفه شد و در نهایت با تائید صلاحیت همه ۱۷ داوطلب انتخابات برگزار شد. البته در روند صلاحیت‌ها ایراداتی هست که باید اصلاح شود. در انتخابات که با جلسه معاون وزیر، آقای شعبانی بهار برگزار شد هم این موضوع مطرح شد که معاون وزیر توضیحات لازم را دادند. در موضوع شغل بودن نماینده مجلس، اگر ابهامی بوده که البته این ایراد وارد نیست، نمایندگی پست سازمانی نیست و با مدت مشخص است و حقوق به معنای متداول ندارد. نظریه شورای نگهبان در مورد رئیس فدراسیونی اظهار نظر شده و ریاست فدراسیون شغل نیست برای همین هم در اساسنامه فدراسیون‌ها ریاست پاره وقت است. این شبهه برای استفاده ابزاری همچنان وجود دارد.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه در انتخابات رای نیاوردند ۱۰ ماه بعد شکایت کردند و با شبهه‌ای که ایجاد کردند رای اولیه ابطال انتخابات را از دیوان گرفتند. اینکه این رای با حمایت چه مرجعی صادر و چگونه این فرد شکایت کرد در جای خود قابل بحث است. حمایت برخی کارکنان وقت وزارت ورزش باعث شد در آن مقطع دو سال و الان هم ۳ سال، تیراندازی درگیر چالش باشد و دو سال از مهم ترین زمان برای آمادگی المپیک از دست رفت. کمبود منابع و عدم حمایت باعث شد تا اسپانسرها با تردید از فدراسیون حمایت کنند و این دوره مدیرت را مستحکم ندانند و دود آن هم به چشم ورزش رفت.

هاشمی خاطرنشان کرد: شکایت در مورد انتخابات به نهادهای خارجی به این منزله است که اساسنامه را قبول نداریم. اگر قبول داشتند باید در داخل و بر اساس آن عمل می‌کردند. علی‌رغم اینکه در دیوان حکم علیه فدراسیون و وزارت ورزش وارد شد، وزارت ورزش نه تنها از خودش دفاع نکرد ولی از کاندیدای شاکی که با وجود خواست وزارت ورزش رای نیاورده بود حمایت کرد. این رای به طرفیت فدراسیون صادر شده بود و دیوان همچنین گفته بود صلاحیت ورود به فدراسیون‌ها را ندارد اما ایرادی به وزارت ورزش وارد کرده بود که شبهه در این بخش وزارت ورزش به نفع خود سود برد. جای سوال است که بر اساس اساسنامه برگزار کننده انتخابات کیست؟ طبق اساسنامه، فدراسیون برگزار کننده است.

وی گفت: وزارت ورزش از رای دیوان ابطال انتخابات را برداشت کرد. اگر انتخابات ابطال می‌شود، رای‌های آن انتخابات در مورد رئیس، دبیر، خزانه‌دار، خبره ورزشی و سایر پست‌ها نیز باطل می‌شود. چرا بعد از ابطال انتخابات فقط رئیس برکنار شد و بقیه سرجای خود هستند. اگر برگزار کننده انتخابات وزارت ورزش است علنا اعلام کنند. طبق اساسنامه، برگزاری انتخابات با فدراسیون است و وزیر و یا معاون رئیس مجمع است. بعد از رای بدوی که وزارت ورزش اعتراض نکرد و ما اعتراص کردیم، دکتر سجادی که هر جا هست سلامت باشد رای بدوی را به فدراسیون جهانی فرستاد و نظر آنها را خواست؟ اولا چرا رای را به مراجع خارجی فرستادید، دوم اگر فرستادید چرا رای بدوی را فرستادید و رای تجدیدنظر را نفرستادید؟.

ادامه دارد…

کلیه مطالب به صورت خودکار جمع آوری شده و مسئولیت آن با وب سایت منبع است.

بدون نظر

پاسخ دادن